Fryzjerstwo bez granic – kooperacja w branży fryzjerskiej

W lutym i marcu 2018 roku uczennice Branżowej Szkoły I stopnia wzięły udział w stażach zawodowych w ramach Programu Współpracy Interreg V A Maklemburgia- Pomorze Przednie/ Brandenburgia/Polska, cel operacyjny “Europejska Współpraca Terytorialna” Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Dziewczęta, na co dzień uczące się w fachu w zakładzie fryzjerskim pod okiem pani Anny Ławrów, spędziły kilka tygodni w niemieckich zakładach fryzjerskich w Glowe, Sassnitz i Sellin, by tam kształcić swoje umiejętności fryzjerskie oraz skonfrontować polskie i niemieckie trendy w strzyżeniu i czesaniu fryzur.
Projekt “Fryzjerstwo bez granic” miał na celu zainicjowanie współpracy między polskimi i niemieckimi szkołami zawodowymi. W efekcie tej współpracy niemieccy partnerzy zorganizowali pokazy fryzjerskie, podczas których polski team w składzie Julia Czapiewska i Sandra Janiec rywalizowały z niemieckimi koleżankami w upinaniu fryzury ślubnej.
Podczas podsumowania projektu, 11.03.2018 r. w Bergen auf Rugen, obecni byli przedstawiciele niemieckiego Cechu Rzemiosła, fryzjerzy wyznaczający niemieckie trendy, uczennice szkół zawodowych w Niemczech oraz uczennice Branżowej Szkoły I stopnia w Darłowie z koordynatorem, panią Patrycją Kaffke oraz panią dyrektor i wicedyrektor.

Projekt fryzjerki