Międzynarodowy Dzień Pisarzy.

Aby zaakcentować ten dzień, biblioteka szkolna zorganizowała spotkanie autorskie z panem Bogusławem Janiczakiem pisarzem, poetą, mieszkańcem Darłowa i absolwentem naszego Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego, rocznik 1972 oraz Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. Dziś znany wszystkim jako Kapitan Portu Darłowo. Pan Bogusław Janiczak zaczął pisać już jako uczeń liceum, obecnie jest autorem około tysiąca wierszy, bardzo wielu opowiadań i powieści. Najważniejsze wydania książkowe pana Janiczaka to tomiki poezji “Czas pożegnań” i “Drzewo pełne deszczu” (2013) oraz powieści “Wywiad” (2011), “Głos wiatru” (2011), “Człowiek z wydm” (2015), “Okręt umarłych” (2016), “Na tropach Garbusa” (2017).

Pisarz jest również autorem tekstów 100 piosenek. Najbardziej znana piosenka jest o naszym mieście i nosi tytuł “Przyjedź na wakacje do Darłowa” (2007). Twórczość pisarza jest wysoce ceniona, o czym świadczą jego liczne wyróżnienia i nagrody.

W czasie spotkania z pisarzem wiersze i fragmenty prozy czytał pan Jan Schwarzlose, animator darłowskiej kultury.

Na spotkaniu został ogłoszony Szkolny Konkurs Poezji dla wszystkich uczniów Zespołu na wiersz o dowolnej tematyce pod patronem pisarza pana Bogusława Janiczaka. Na laureatów konkursu czekają nagrody.