Drodzy Uczniowie Zespołu Szkół im S. Żeromskiego w Darłowie

Minął już tydzień odkąd nie chodzicie do szkoły i staracie się uczyć w domu.
Dla nas wszystkich jest to czas trudny, niestety epidemia się rozszerza, a zagrożenie jest realne więc proszę Was o bezwzględne przestrzeganie higieny i pozostanie w domach.
Kilka dni temu Minister Edukacji Narodowej przedłużył zawieszenie zajęć w szkołach do Świąt Wielkanocnych, musimy więc podjąć działania, dzięki którym będziecie mogli uczyć się w swoich domach z pomocą Waszych Nauczycieli.
Mijający tydzień pokazał, że nastąpiła wielka mobilizacja do nauki w domach, Nauczyciele stanęli na wysokości zadania i proponowali Wam różne metody i nowe narzędzia pracy zdalnej. Były filmiki z lekcjami matematyki, praca w Clasroomie, zadania w dzienniku elektronicznym i lekcje online. Wiem, że Wasi Wychowawcy i Nauczyciele kontaktowali się z Wami poprzez maile, telefonicznie i przez dziennik elektroniczny. Jestem pod wrażeniem waszego zaangażowania i aktywności oraz pracy Nauczycieli i Wychowawców.
Rozpoczęliśmy już przygotowania do nauczania zdalnego, a wprowadzone Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej obliguje nas do tego, żeby od 25 marca 2020 r. to nauczanie było obowiązkowe dla uczniów i nauczycieli. Dlatego przygotowujemy się do organizacji od środy zajęć lekcyjnych wg ustalonego planu lekcji zdalnych, pracujemy również nad sposobami i formami oceniania. Ustalamy z Nauczycielami narzędzia i metody uczenia z domu. Przed nami trudny czas, czas pracy, po to, aby zorganizować Wam najkorzystniejsze warunki do nauki.
Postaramy się we wtorek, 24 marca 2020 r., przedstawić Wam i Waszym rodzicom informacje dotyczące nowego planu i trybu pracy. Nie będzie to jednak możliwe bez Waszego zaangażowania i wielkiej mobilizacji.
Proszę Was, drodzy Uczniowie, abyście codziennie sprawdzali wiadomości przesyłane Wam przeze mnie i Wychowawców w dzienniku elektronicznym Librus, stanie się on podstawowym i najważniejszym narzędziem naszej komunikacji. Twórzcie grupy klasowe i kontaktujcie się ze sobą, wymieniajcie się swoimi doświadczeniami i pomagajcie sobie wzajemnie w sprawach technicznych.
Jeśli będziecie mieli jakieś pytania czy problemy, proszę o kontakt ze mną, jestem do Waszej dyspozycji. Pamiętajcie, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby wam pomóc, żebyście mogli się dalej, efektywnie uczyć. Szczególnie intensywnie będziemy pracować z maturzystami, przed którymi, mam nadzieję, już w maju matura.
Kochani uczniowie, nie damy się wirusowi, będziemy Was wspierać i wspólnie pracować nad materiałem, który pozostał nam do zrealizowania. Proszę więc, żebyście podeszli do sprawy poważnie, bądźcie obowiązkowi, samozdyscyplinowani, pracujcie, ćwiczcie, powtarzajcie wiedzę ( pod okiem i przy pomocy Waszych Nauczycieli). Jestem pewna, że sprostamy wszyscy temu trudnemu wyzwaniu🙂
Życzę Wam zdrowia, pamiętajcie, uczcie się ale też odpoczywajcie i wspierajcie się wzajemnie.
Pozdrawiam
Joanna Witkowska
Dyrektor szkoły

 

Komunikat w związku z odwołaniem zajęć

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach od 12 do 25 marca informuję, że:

– odwołane są wszystkie zajęcia (planowe, pozalekcyjne, koła zainteresowań, sportowe),

– nieobecność uczniów i nauczycieli ma charakter zapobiegawczy, profilaktyczny – stąd apeluję o pozostanie w tym czasie w domu, nieprzebywanie w miejscach publicznych i w dużych grupach,

– zalecane są różne formy pracy i kontakt z uczniami (zdalnie z domu) – z wykorzystaniem ustalonych z uczniami form komunikacji internetowej czy telefonicznej, a także samodzielna praca uczniów, tak aby straty edukacyjne były jak najmniejsze,

– nauczyciele, którzy nie ustalili z uczniami formy komunikowania się, mogą nawiązać kontakt z uczniami poprzez dziennik elektroniczny,

– należy zapoznawać się z komunikatami zamieszczanymi na stronie szkoły i w dzienniku elektronicznym,

– kontakt: 94 314 2515, zsdarlowo@wp.pl , osobisty – wyłącznie w sytuacjach szczególnych,

– wg informacji MEN nie przewiduje się w tej chwili zmian w organizacji roku szkolnego, tj. obowiązują ustalone terminy kalendarza.

Joanna Witkowska